Udsigtsvej 2A i Hundested er solgt for 6.800.000 - se køberen og 6 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Hundested og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Hundested følger boligmarkedet i og omkring Hundested. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Udsigtsvej 2A solgt for 6.800.000 kr.

Boligen overtages af Lisa Natasha Larsen og Kim Allan Fog den 01. april. Køberen har betalt 6.800.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 34.872 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 377.800 og boligen er derfor handlet til 1700% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 195 kvm. og er opført i 2021. Grunden er på 711 kvm.

Boligen er solgt af Estaldo

Søgræsvej 16 solgt for 6.000.000 kr.

Boligen overtages af Dan Bysted og Britta Væver Bysted den 04. maj. Køberen har betalt 6.000.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 90.909 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.250.000 og boligen er derfor handlet til 380% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 66 kvm. og er opført i 2006. Grunden er på 2.576 kvm.

Boligen er solgt af Benzon Ejendomsmægler

Frederiksværkvej 7 solgt for 5.850.000 kr.

Boligen overtages af Finn Kihlgast Nielsen den 15. april. Køberen har betalt 5.850.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 46.063 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.700.000 og boligen er derfor handlet til 244% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 127 kvm. og er opført i 2003. Grunden er på 658 kvm.

Boligen er solgt af Benzon Ejendomsmægler

Bakkesvinget 3 solgt for 4.775.000 kr.

Boligen overtages af Pia Schiødt Vase og Per Vase den 12. april. Køberen har betalt 4.775.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 40.466 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 720.000 og boligen er derfor handlet til 563% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 118 kvm. og er opført i 1968. Grunden er på 1.780 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Hundested og Frederiksværk

Peder Madsensvej 13 solgt for 4.300.000 kr.

Boligen overtages af Nicolai Frederik Grønvig Kürstein og Maria Grønvig Kürstein den 23. april. Køberen har betalt 4.300.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 29.655 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.750.000 og boligen er derfor handlet til 146% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 145 kvm. og er opført i 1998. Grunden er på 1.059 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Hundested

Agertoften 10 solgt for 3.745.000 kr.

Boligen overtages af Monica Klein Plambech og Rasmus Klein Plambech den 07. maj. Køberen har betalt 3.745.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 29.031 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.250.000 og boligen er derfor handlet til 200% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 129 kvm. og er opført i 1980. Grunden er på 789 kvm.

Boligen er solgt af OL-Bolig

Porthusvej 50 solgt for 2.850.000 kr.

Boligen overtages af Lars Flemming Nielsen og Joan Lis Æbeløe Nielsen den 06. maj. Køberen har betalt 2.850.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 19.000 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.150.000 og boligen er derfor handlet til 148% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en rækkehus med 6 værelser på i alt 150 kvm. og er opført i 1975. Grunden er på 556 kvm.

Boligen er solgt af Benzon Ejendomsmægler

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk