Weekenden i Hundested: Yoga i haven og livemusik ved Lynæs

Foto: Kultunaut.
dato

Er du klar til en spændende weekend i Hundested? Dyk ned i afslapning med morgenyoga i smukke omgivelser, eller oplev livemusik under åben himmel ved Lynæs. Der er noget for enhver smag denne weekend!

Morgenyoga i haven ved Fyrgården

Start dagen med rolig morgenyoga i den hyggelige have ved Fyrgården. Omgivet af den flotte natur nær Knud Rasmussens Hus kan du nyde en blid yoga-session. Yogaen er for alle og inkluderer gode stræk og dybdeafspænding. Medbring din egen måtte, tøj til vejret og eventuelle forplejninger.

Tidspunkt: Fredag 25. juli 2025, kl. 09:00
Sted: Fyrgården (tidl. Fyrmesterboligen), Fyrstien 1, 3390 Hundested
Entré: Entré: 125 kr

Livemusik under åben himmel i Lynæs

Fredag aften kan du opleve livemusik i haven ved Lynæs Surfcenter. Fem fredage over sommeren bydes der på koncerter med både lokale talenter og kendte topnavne i en intim atmosfære. Baren og en food-truck er til stede for at sørge for forfriskninger, mens du nyder musikken med en smuk solnedgang som baggrund.

Tidspunkt: Fredag 25. juli 2025, kl. 20:00
Sted: Lynæs Havn, Lynæs Havnevej 15B, Lynæs, 3390 Hundested
Entré: Se mere information, program, priser og billetter



Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.

Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.
Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Kultunaut.
Kilde: Kultunaut